Create and learn або як вивчити англійську за допомогою флеш-карток

Час від часу студенти звертаються до своїх викладачів з проблемою запам’ятовування нових слів. «Чому би просто не записати їх у словник? Їх можна просто вивчити!» ‒ прослизнули думки у вашій голові. Перш за все хочемо відмітити, що вивчення англійської мови не зводиться тільки до запам’ятовування слів. Так, звісно слів з мови не викинеш, але і обмежуватися «yes, no, maybe» ніхто не хоче.

Нещодавно вчені довели, що майже 70% населення має зорову пам’ять. Тобто вище вказаний варіант зі словником не є дієвим, а навіть більше не є актуальним. Так що ж робити?

У світовій практиці викладання мови існує термін «система Лейтнера». Говорячи простими словами ‒ це система флеш‒карток, які допоможуть Вам у вивченні англійської, або, будь‒якої іншої мови. До прикладу, ви можете використовувати картки у програмі, встановленій на телефон або зробити їх власноруч. На думку LT SCHOOL картки вироблені вашими руками покращують кінцевий результат удвічі.

Перш ніж розпочати робити картки ви маєте бути ознайомлені з системою роботи з ними!

Для більшої ефективності створіть набори в 15-30 карток і вчіть слова в  двох напрямках – англо-український та українсько-англійський – в чотири етапи:

  1. Знайомство зі словами. Переглядайте картки, промовляючи слова вголос. Не намагайтеся запам’ятати слова ґрунтовно, просто познайомтеся з ними, підчепити їх на гачок пам’яті. Частина слів запам’ятається вже на цьому етапі, але ненадійно.
  2. Повторення English – Ukrainian. Дивлячись на англійську сторону, згадуйте український переклад. Перебирайте колоду, допоки не зможете вгадати всі слова (зазвичай 2-4 заходу). Обов’язково перемішуйте картки! Заучування слів списком неефективно багато в чому через те, що слова запам’ятовуються в певному порядку.
  3. Повторення Ukrainian – English. Теж саме, але з української на англійську. Це завдання трохи важче, але 2-4 спроб вистачить.
  4. Закріплення. На цьому етапі засікайте час секундоміром. Зробіть 2-4 раунди, намагаючись, щоб секундомір з кожним раундом показував менший час. Не забувайте перетасовувати картки. Слова можна проганяти в обох напрямках або на вибір в одному. На цьому етапі ви досягнете миттєвого, без перекладу в розумі, впізнавання слова.

Вчити англійські слова набагато простіше ніж ви думаєте!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *